בשל הגידול המשמעותי של מבקרים נוצריים מכל אירופה ואמריקה הלטינית המבקשים ללמוד את התנ”ך העברי עם מחנכים יהודיים בישראל, המרכז להבנה ושיתוף פעולה יהודי נוצרי (CJCUC) צירפה לשורותיה קאדר חדש של רבנים דוברי ספרדית, איטלקית, גרמנית ופורטוגזית. “בעבר, היינו מסתמכים על המתורגמן של כל קבוצה שיעביר את השיעורים על הכתבים ועל היחסים בין נוצרים ויהודים למבקרים שאינם דוברי אנגלית”, מסביר דוד נקרוטמן, מנכ”ל CJCUC “אולם אז היינו מודאגים לגבי מושגים חשובים שילכו לאיבוד בתרגום, וכן דאגנו האם העובדות מועברות כמו שצריך, כאשר המעבר דרך צד שלישי לעתים קרובות מפחית את הקצב הדינמי והאנרגיה של הכיתה. ”

על פי משרד התיירות בישראל, מעל 2,000,000 נוצרים מגיעים לביקור בארץ הקודש מידי שנה, קצת פחות מ 35% מהם מארצות הברית. “הגידול המשמעותי של עולי הרגל ממדינות אחרות הוא שנתן לנו את המוטיבציה להרחיב את מגוון השפות שלנו”, אומרת מנהלת התפעול של CJCUC , לימור ריסקין. “יש לנו כעת צוות בינלאומי, רב לשוני, ובעל ניסיון עשיר ומוכח בתחום היחסים בין יהודים לנוצרים, אשר יכול לענות על כל הצרכים של כל הקבוצות “.

CJCUC הינו חלק מ”אור תורה סטון”, אחד המוסדות החינוכיים הפרטיים הגדולים ביותר בישראל, עם למעלה מ 3,000 סטודנטים. הוא נוסד לפני כמעט 30 שנה על ידי הרב שלמה ריסקין ואחד ממוסדותיו הוא בית מדרש לרבנים אשר מטרתו להציב מאות מנהיגים רוחניים כשליחים בקהילות בכל רחבי העולם.
“באופן טבעי, אנחנו משלבים בוגרי אור תורה סטון בצוות המורחב שלנו “, אומר דוד נקרוטמן. ” שכן הם דוברי שני-שפות באופן מלא או לעיתים אפילו תלת לשוניים, ובעלי ניסיון מעשי ביחסי יהודים ונוצרים בתפוצות, והכי חשוב: הם למדו תחת שרביטו של הרב ריסקין והם חדורי אמונה בחזונו להגיע אל העולם הנוצרי בידידות. ”

מאז 2008, CJCUC אירח יותר מ -20,000 נוצרים במרכז הראשי באפרת, כמו גם במקומות אחרים בארץ. “רבים הם הנוצרים המגיעים לבקר בארץ הקודש אשר אינם יוצרים כל אינטראקציה עם יהודים “, ציין דוד נקרוטמן. ה CJCUC הוא מקום אידיאלי כדי לשפר את הביקור שלך על ידי החדרת ההבנה העמוקה של דבר האל, הארץ ואנשיה.”הוא מוסיף.

להזמנת ה – CJCUC לטיול הבא שלך בישראל, התקשר ללימור ריסקין:
972-50-634-0250 או בדוא”ל limor@ots.org.il

קטגוריות: חדשות ועדכונים

סגור לתגובות